Ako zladiť modrý oblek?

ako zladiť modrý oblek
ako zladiť modrý oblek

Modré obleky patria k obľúbenej a veľmi častej voľbe pri výbere pánskeho obleku. A nie je ťažké konštatovať, prečo je tomu tak. Sú nadčasové, moderné a pristanú zrejme každému. Perfektne sa hodia na mnohé spoločenské príležitosti - svadby, promócie, oslavy ale aj ako business oblečenie pre pánov, ktorých práca vyžaduje nosenie formálneho odevu/obleku.
Aj preto sme si pre vás pripravili zopár tipov, ako z modrého obleku vyťažiť maximum a zaujať. Kreativite sa síce medze nekladú, no netreba to zase preháňať. Niekedy je menej viac. 

Nie je modrá ako modrá

Ten istý modrý oblek môžete zvolením rôznych doplnkov, košieľ alebo topánok zmeniť na nerozoznanie a docieliť úplne nový "look". 

Samotný výraz "modrý oblek" v sebe nesie pestrú škálu výberu oblekov, z ktorých sa vám môže zatočiť hlava. Nie je totiž modrá ako modrá. Niekto preferuje svetlejšie odtiene modrej farby, niekto zase tmavšie. Tmavšie sa môžu javiť ako viac formálne ako tie svetlejšie, nie je to však pravidlom. Ďalším kritériom pri kúpe modrého obleku a pri následnom výbere doplnkov a topánok je aj samotný materiál/látka, vzor aj strih. Na špeciálne formálne príležitosti, akými sú napr. plesy, zvoľte oblek bez vzoru, ideálne smoking - skvelou voľbou sú obleky z lesklej alebo zamatovej látky. Vzorované, napr. kárované obleky sa hodia už na menej spoločenské akcie/udalosti, hoci sú trendom aj pri výbere svadobného obleku. 

Akú košeľu k modrému obleku?

Modrý oblek je naozaj veľmi variabilnýkombinovateľný. Klasikou je biela košeľa, ktorá však nemusí byť úplne jednoduchá, ale kľudne môže mať aj vzor, napr. pásiky alebo bodky. Ak sa predsa len rozhodnete pre jednoduchú "čistú" bielu košeľu, je dobré upútať pozornosť zvolením výraznejšieho doplnku - kravaty, motýlika alebo vreckovkou, aby celkový outfit nepôsobil príliš fádne. A pokiaľ zrovna nemáte namierené na nejakú extra-nóbl-formálnu spoločenskú udalosť a obliekate si oblek napr. na pracovné stretnutie, zvážte v chladnejšom počasí kúpu roláku. Kombinácia obleku (ideálne károvaného alebo s iným vzorom) s rolákom je skrátka TOP. Farbu roláku môžte zvoliť podľa farby vzoru na obleku, prípadne topánok.

Aké topánky k modrému obleku?

Rovnako variabilný výber je aj čo sa týka topánok. Perfektným parťákom k modrému obleku budú asi naveky hnedé topánky - odtieň hnedej potom závisí jednak od vašich preferencií, ako aj samotného odtieňu modrej na obleku a farby doplnkov. Biele tenisky tiež nie sú "od veci" v prípade, že nejdete na ples v opere. Do neformálneho outfitu sa budú hodiť na 1*. No a v prípade, že sa na ples chystáte, ku smokingu býva väčšinou jasná voľba v podobe "lakoviek".

Aké doplnky k modrému obleku?

Menej je viac alebo viac je menej...? Je to, samozrejme, otázka osobného vkusu každého z nás. Celkový outfit by mal vyzerať vždy kompaktne. Nebojte sa kombinovať viaceré vzory navzájom, práve naopak - je to veľmi trendová záležitosť. Ale s vkusom. Vychádzajte z farebnej škály materiálov obleku a k nim zvoľte doplnky. Výberom tej pravej pánskej vreckovky do saka dokážete outfit "odpáliť" do dizajnového neba. Tak sa nebojte vyjsť z davu a smelo do toho!

Pokiaľ preferujete osobný prístup a poradenstvo pri výbere obleku, naša predajňa LAVARD je vám viac než otvorená. Príďte sa k nám obliecť na kompletku a nemusíte behať po obchodoch kade-tade. U nás nájdete obleky aj doplnky za rozumné ceny a vo výbornej kvalite. Zákazníkom ponúkame aj vernostnú zľavu 10 %, ak sa u nás na predajni zaregistrujú. A pokiaľ vám nevyhovuje otváracia doba predajne, vieme vám vyjsť kedykoľvek v ústrety, ak sa dohodnete na osobnom stretnutí na t.č. 0905 512572.