Čierny oblek na svadbu: tipy ako vyniknúť aj v čiernej klasike

Čierny oblek na svadbu - tipy ako vyniknúť
Čierny oblek na svadbu - tipy ako vyniknúť

Svadobné zvony zvonia a vy ste na honbe za dokonalým outfitom. Aj keď mnohí uprednostia skôr svetlejšie farby alebo obľúbený modrý oblek, na čiernom obleku je niečo nepopierateľne šik. Ako však vyniknúť v tejto klasickej farbe? Nebojte sa, pretože máme všetky tipy a triky, aby ste zažiarili vo svojom čiernom obleku na každej svadbe. Od výberu tých správnych doplnkov až po dokonalé prispôsobenie sa štýlu svadby, pripravte sa na to, že so svojim čiernym oblekom určite vyniknete.

Prečo čierny oblek na svadbu?

Nám ako prvé napadne otázka: A prečo nie?? Pokiaľ ide o svadby, väčšina mužov si vyberá oblek skôr v svetlejších farbách. Ale čo čierny oblek? Čierny oblek môže byť skutočne skvelou voľbou na svadbu, pokiaľ ho správne naštýlujete a doladíte. Tu je niekoľko tipov, ako vyčnievať z davu aj v čiernej klasike:

1. Vyberte si správnu látku. Čierny oblek vzdbudzuje pocit prílišnej formálnosti. Aby ste sa tomu vyhli, vyberte si látku, ktorá má nejakú textúru alebo zaujímavosť. Vlnená zmes je vždy dobrou voľbou.

2. Skúste netradičný strih obleku. Klasický čierny oblek je zvyčajne strihaný celkom rovno a práve vtedy môže pôsobiť fádne až uniformne. Skúste radšej iný strih, skrátené sako, slim fit oblek alebo netradične krojené sako či frak.

3. Pridajte štipku osobného vkusu a zamerajte sa na detaily. Keďže čierny oblek je ako prázdne, nepopísané plátno, máte možnosť si ho doplnkami a detailmi prispôsobiť. Skúste sa vyhrať pri výbere kravaty alebo vreckovky s výraznými farbami či netradičnými vzormi (pozor na gíče), alebo použite nečakaný detail, ako sú napríklad vzorované ponožky.

Základné pravidlá:
Na čo sa zamerať pri výbere čierneho obleku na svadbu?

Pokiaľ ide o výber čierneho obleku na svadbu, je potrebné mať na pamäti niekoľko kľúčových vecí. Najprv premýšľajte o vhodnosti - aký strih vám sadne. V dobre padnúcom obleku budete vyzerať a cítiť sa čo najlepšie.

Po druhé, zvážte látku - tkaninu, z ktorej je oblek ušitý. Kvalitnejšia látka bude nielen lepšie vyzerať, ale hlavne sa vám bude lepšie nosiť.

Po tretie, venujte pozornosť detailom. Malé detaily, ako sú gombíky a chlopne, môžu urobiť veľký rozdiel v celkovom vzhľade obleku.

Čierna látka na oblek | Svadobný oblek | lavardsk.sk

Výber košieľ:
Aké košele sa najlepšie hodia k čiernemu obleku na svadbu?

Existuje niekoľko rôznych možností výberu košele, ktoré môžu dobre fungovať s čiernym oblekom na svadbu. Biela košeľa je vždy klasickou voľbou a dodá vám čistý, svieži vzhľad. Dobrou voľbou môže byť aj svetlomodrá košeľa, ktorá pridá vášmu outfitu trochu farby bez toho, aby bola príliš silná. Ak chcete byť osobitý, skúte zvoliť vzorovanú košeľu – uistite sa, že vzor nie je príliš rušivý, výrazný a nepôsobí lacno. 

Doplnky:
Ako doladiť čierny oblek na svadbu?

Klasickejší oblek, ako je čierny asi len ťažko nájdete. Ale to, že ide o klasiku, ešte neznamená, že to musí byť nudné. Tu je niekoľko tipov, ako vyšperkovať ourfit a vyčnievať z davu:

Čierny oblek s bielou košeľou na svadbu | lavardsk.sk

1. Vyberte si správnu kravatu/motýlik. Čierny oblek je neuveriteľne všestranný, takže pri výbere kravaty máte veľa možností. Ak si rozumiete s heslom “V jednoduchosti je krása¨, vyberte si klasickú bielu košeľu a čiernu kravatu. V opačnom prípade vsaďte na farebnú alebo vzorovanú kravatu, ktorá doplní nevestine šaty alebo farebnú schému svadby.

2. Nezabudnite na vreckovku na saku. Je to skvelý spôsob, ako dodať vášmu vzhľadu osobitosť. Opäť môžete veci zjednodušiť pomocou bielej vreckovky alebo zvoliť niečo odvážnejšie výberom farby alebo vzoru, ktorý ladí s vašou kravatou.

3. Zvoľte traky namiesto opasku. Štýlový a jedinečný spôsob, ako vám budú držať nohavice.

4. Vyberte si zaujímavé ponožky. Často sú prehliadaným doplnkom, ale v skutočnosti môžu dotvoriť alebo, ako sa hovorí, “rozbiť¨ váš outfit. Rozhodnite sa pre niečo zábavné a jedinečné, ako sú pruhované, bodkované, či kárované ponožky.

5. Ak chcete svojmu vzhľadu dodať šmrnc, v chladnejšom počasí môžete na čierny oblek zvoliť koženú bundu alebo vymeniť poltopánky za tenisky - ideálne jednofarebné biele alebo čierne. Pre nádych elegancie skúste doplniť oblek hodvábnou šatkou alebo výrazným šperkom.

Biela košeľa s čiernymi trakmi | Obleky na svadbu | lavardsk.sk

Topánky:
Aké topánky by ste mali nosiť k čiernemu obleku na svadbu?

Pre formálnejší vzhľad zvoľte lakované topánky v čiernej alebo bielej farbe. Ak sa rozhodnete pre čiernu, uistite sa, že je to sýty, lesklý odtieň – nikto nechce vidieť, že spod dobre ušitého obleku vykúkajú ošúchané topánky. Ďalšou voľbou, ktorou nič nepokazíte, sú tmavohnedé alebo bordové spoločenské topánky. Môžu pridať nádych farby a vizuálneho záujmu bez toho, aby boli príliš rušivé. Len sa uistite, že odtieň hnedej dobre ladí so zvyškom vášho oblečenia.Ak sa cítite odvážne, môžete dokonca vyskúšať vzorovanú topánku, ako sú oxfordky s “broguingom¨ a pod. Opäť sa len uistite, že vzor je dostatočne jemný, aby neubral na celkovom vzhľade vášho outfitu.

Vyhnite sa zbytočnému faux-paux a uistite sa, že sú vaše topánky čisté a vyleštené!

Na záver pár tipov od nás

Čo sa týka výberu outfitu na svadbu, možností je neúrekom. Čierne obleky sú nadčasovou a elegantnou voľbou a dajú sa obliecť zrejme na každú príležitosť. Od klasických a sofistikovaných až po moderné a nápadité, v predajni Lavard oblečieme každého. Malá rada: Nech už si vyberiete akúkoľvek kombináciu, uistite sa, že sa vo výslednom outfite cítite sebaisto a pohodlne. Koniec koncov, to je to, čo je asi najdležitejšie vo váš veľký deň.